חדש במכון אבולעפיה :)

תוכנית הלימודים

המרצים

 

המרצים הינם בעלי מקצוע בתחום הטיפול הנפשי עם ניסיון של חמש עשרה שנים ומעלה, ובעלי מעמד גבוה בתחום הרפואי.

 

המרצה הראשי ומנהל התוכנית:

 

ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר לילדים ונוער, מעביר שיעור שבועי במהלך כל השנים ובכל התכניות באופן קבוע.

 

יתר מרצי התוכנית הינם:
  1. ד"ר אסתי לב, רופאה ופסיכותרפיסטית
  2. ד"ר פורטו בן הראש, פסיכיאטר לילדים ונוער
  3. ד"ר שלמה שיש, רופא ומומחה לרפואה סינית.
  4. ד"ר מולי גרוסמן, ד"ר לפסיכולוגיה
  5. ד"ר מרדכי ליפו רופא ומומחה בטיפול בביו פידבק
  6. יצחק מנדלבאום, פסיכולוג קליני
  7. אלין בלומוף, פסיכולוגית
  8. בת שבע סדן, מטפלת באומנות.
  9. משה ברלינר, פסיכולוג קליני
  10. נעמי גלזר, תרפיסטית
  11. אליהו אקרמן, פסיכולוג חינוכי
  12. אברהם בן יוחנן, פסיכולוג
  13. דבורה נוב, מטפלת בתנועה
  14. דפנה עבדי, עוסי"ת קלינית
  15. מיכל דהן, עוסי"ת קלינית
  16. אריאל לביא פסיכודרמטיסט
  17. חגית אנקרי, פסיכולוגית
  18. יעל שוראקי אלפסי, עוס"ית קלינית
  19. ורד ורקר, מטפלת גופנפש
  20. נעמי אוחנה, מטפלת גופנפש
  21. רחל אבולעפיה, מטפלת בתנועה ודרמה
  22. שרה שיש, מטפלת brain gym
  23. טובה בן גבריאל, מטפלת בתנועה
  24. שמעון ארזי, מטפל גופנפש
  25. דפנה עציוני , מטפלת בדרמה

 

רשימת המרצים עשויה להשתנות בהתאם לשיקולים המקצועיים של צוות ההנהלה.

מבנה התוכנית

 

התכנית בנויה מלימודים תיאורטיים ויישומיים.

ד"ר מיכאל אבולעפיה ילמד במהלך שלוש השנים.

במהלך השלוש שנים ילמדו בכל שנה 4 יחידות  (2 בכל סמסטר) יחד עם זאת יוצגו מקרים קליניים, בניסיון לחבר בין התוכן הנלמד למציאות הקלינית. 

5 יחידות נוספות ילמדו במכונים המיועדים לכלים אלו או בימים מרוכזים בנוסף לתוכנית המלאה/חלקית ובתשלום נוסף (עלות מוזלת לרשומים לתוכנית הלימודים)

 

 

8 יחידות  הלימוד בשלוש השנים:

 

יחידה 1 א' יסודות בפסיכופתולוגיה וטיפול יהודי.

           ב' אלמנטים יהודיים בטיפול גופנפש

           ג'  הדרכה קבוצתית

יחידה 2. CBT

יחידה 3. NLP

יחידה 4. פסיכותרפיה גופנית

יחידה 5. רפואה מן המזרח

יחידה 6. טיפול זוגי ומיני

יחידה 7. טראומה ופגיעות מיניות

יחידה 8. טיפול מקצר מועד

 

 

 

  

 

 

תוכן הלימודים

שנה א

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
09:15-10:30

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1א

(פסיכיאטר לילד ונוער)

פסיכופתולוגיה וטיפול

יהודי

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1א

(פסיכיאטר לילד ונוער) פסיכופתולוגיה וטיפול יהודי

10:30-12:30

נעמי גלזר (תרפיסטית)

נשימות מעגליות 15

 

נעמי אוחנה 6

(מטפלת גופנפש)

focusing S.E.

12:30-14:30

אברהם בן יוחנן ד"ר פורטו בן הראש 16/18

(פסיכולוג קליני ופסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית בטיפול CBT  ופוסט-טראומה

יעל שוראקי אלפסי 2

(עוסי"ת קלינית)

טיפול דינמי קצר מועד

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
09:15-10:30

ד"ר מיכאל אבולעפיה

(פסיכיאטר לילד ונוער)

פסיכופתולוגיה וטיפול

יהודי

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1א

(פסיכיאטר לילד ונוער) פסיכופתולוגיה וטיפול יהודי

10:30-12:30

ד"ר שיש ושרה שיש 13/12

(MD ורופא סיני ותרפיסטית)

צ'יקונג רפואי וbrain gym

יעל שוראקי אלפסי 18

(עוסי"ת קלינית)

אבחון וטיפול בפוסט-טראומה

12:30-14:30

נעמי אוחנה 6

(מטפלת גופנפש)

SE FOCUSING

מיכל דהן

(עוסי"ת קלינית)

האדם השלם

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
9:00-10:20

ד"ר מיכאל אבולעפיה(פסיכיאטר לילד ונוער)

פסיכופתולוגיה וטיפול

יהודי

ד"ר מיכאל אבולעפיה(פסיכיאטר לילד ונוער)

פסיכופתולוגיה וטיפול

יהודי

10:30-12:30

הרב יצחק מנדלבאום

(פסיכולוג קליני)

NLP 17

אלין בלומהוף (פסיכולוגית) 11

\הרב משה ברלינר (פסיכולוג)

טיפול זוגי

12:30-14:30

ד"ר שיש ושרה שיש 13/12

(MD ורופא סיני ותרפיסטית)

צ'יקונג רפואי וbrain gym

הרב משה ברלינר 2

(פסיכולוג)

טיפול קצר מועד

שנה ב

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
10:30-12:30

נעמי גלזר (תרפיסטית)

נשימות מעגליות

נעמי אוחנה 6

(מטפלת גופנפש)

focusing S.E.

12:30-14:30

אברהם בן יוחנן ד"ר פורטו בן הראש 16/18

(פסיכולוג קליני ופסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית בטיפול CBT  ופוסט-טראומה

יעל שוראקי אלפסי 2

(עוסי"ת קלינית)

טיפול דינמי קצר מועד

14:30-15:45

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ב (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גנ

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ב (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גנ

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
10:30-12:30

ד"ר שיש ושרה שיש 12/13

(MD ורופא סיני ותרפיסטית)

צ'יקונג רפואי וbrain gym

יעל שוראקי אלפסי 18

(עוסי"ת קלינית)

אבחון וטיפול בפוסט-טראומה

12:30-14:30

אליהו אקרמן 19

(פסיכולוג קליני)

טיפול בפגיעות מיניות

רחל אבולעפיה 7

(מטפלת בתנועה)

טיפול בתנועה

14:30-15:45

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ב (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גנ

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ב (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גנ

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
9:00-10:20

ד"ר מיכאל אבולעפיה (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גופנפש

ד"ר מיכאל אבולעפיה (פסיכיאטר לילד ונוער)

אלמנטים יהודיים בטיפול גופנפש

10:30-12:30

חגית אנקרי 16

(פסיכולוגית קלינית)

CBT

דבורה נוב 4

(מטפלת גופנפש)

טיפול ממוקד גוף

12:30-14:30

נעמי גלזר 15

 (תרפיסטית)

נשימות מעגליות

דפנה עבדי 20

(עוסי"ת קלינית)

Multiple voice therapy

שנה ג

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
9:00-10:20

חגית אנקרי (פסיכולוגית)

טיפול זוגי 11

רחל אבולעפיה 7

(מטפלת בתנועה)

טיפול בתנועה

10:30-12:30

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ג

(פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ג

(פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

12:30-14:30

אליהו אקרמן 19

(פסיכולוג קליני)

טיפול בפגיעות מיניות

ד"ר שיש ושרה שיש 13/12

(MD ורופא סיני ותרפיסטית)

צ'יקונג רפואי וbrain gym

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
9:00-10:50

נעמי גלזר 15

(תרפיסטית)

נשימות מעגליות

הרב יצחק מנדלבאום

(פסיכולוג קליני)

NLP 17

11:00-12:50

הרב משה ברלינר 16

(פסיכולוג)

CBT

המשך
13:00-14:30

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ג

(פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ג

(פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

שעותסמסטר א'סמסטר ב'
9:00-10:20

ד"ר מיכאל אבולעפיה1ג

 (פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

ד"ר מיכאל אבולעפיה 1ג

(פסיכיאטר לילד ונוער)

הדרכה קבוצתית

10:30-12:30

יעל שוראקי אלפסי 18

(עוסי"ת קלינית)

אבחון וטיפול בפוסט-טראומה

ורד ורקר 9

(מטפלת גופנפש)

טיפול מיני

12:30-14:30

 

נעמי אוחנה 6

(מטפלת גופנפש)

SE FOCUSING

אליהו אקרמן 19

(פסיכולוג)

טיפול בפגיעות מיניות